Coaches

Robert Madden

Robert Madden

Class of 2003
Soccer, Lacrosse
Rachael Ryan

Rachael Ryan

Field Hockey, Horseback Riding, Sailing
Emily Adler

Emily Adler

Cross Country, Crew
Tom Antonucci

Tom Antonucci

Hockey, Softball
Martin Aspholm

Martin Aspholm

Basketball, Crew
Nicolas Bell

Nicolas Bell

Basketball, Lacrosse
Jon Bender

Jon Bender

Hockey, Lacrosse
Shavar Bernier

Shavar Bernier

Basketball, Football
Anna Birnbaum

Anna Birnbaum

Soccer, Tennis
Carly Borken

Carly Borken

Crew, Hockey
Dan Calore

Dan Calore

Football, Hockey
Bob Campbell

Bob Campbell

Class of 1976
Squash, Track
Frank Cassano

Frank Cassano

Baseball, Hockey
Tom Cesarz

Tom Cesarz

Lacrosse
Corey Chandler

Corey Chandler

Lacrosse, Squash
Jen Chandler

Jen Chandler

Squash, Tennis
Kevin Conroy

Kevin Conroy

Squash, Tennis
Jilllian Danaher

Jilllian Danaher

Field Hockey, Softball
Kevin Danaher

Kevin Danaher

Field Hockey, Golf
Matthew Dias Costa

Matthew Dias Costa

Soccer, Hockey, Lacrosse
Erin Duffy

Erin Duffy

Golf, Volleyball
Garrett Farrell

Garrett Farrell

Basketball, Soccer
Peter Frew

Peter Frew

Class of 1975
Tennis
Griffin Gagnon

Griffin Gagnon

Basketball, Cross Country, Track
Bob Ganung

Bob Ganung

Baseball, Hockey
Stuart Guthrie

Stuart Guthrie

Cross Country, Track
Greg Hawes

Greg Hawes

Class of 1985
Wrestling
Ken Hincker

Ken Hincker

Soccer
Mike Hoffman

Mike Hoffman

Class of 1997
Lacrosse
Kurt Johnson

Kurt Johnson

Ski Racing
John Kenerson

John Kenerson

Class of 1982
Golf
Lisa Klein

Lisa Klein

Cross Country, Track
Phillip Koshi

Phillip Koshi

Basketball, Soccer
Jeremy LaCasse

Jeremy LaCasse

Crew, Ski Racing
Jeff Lamson

Jeff Lamson

Football, Wrestling
Anna LaSala-Goettler

Anna LaSala-Goettler

Basketball, Volleyball
Lindsay Leal

Lindsay Leal

Field Hockey
Jim Lehner

Jim Lehner

Soccer
Emily Li

Emily Li

Volleyball
Alex Merrill

Alex Merrill

Basketball, Soccer, Tennis
Ginger O'Shea

Ginger O'Shea

Golf, Volleyball
Stephen Palmer

Stephen Palmer

Cross Country, Hockey
Derek Palmore

Derek Palmore

Basketball, Volleyball
Dana Parr

Dana Parr

Baseball, Football
John Piacenza

John Piacenza

Baseball
Kate Pistel

Kate Pistel

Lacrosse, Squash
Patrick Pothel

Patrick Pothel

Baseball, Hockey
Andrew Prince

Andrew Prince

Baseball, Football
Al Reiff

Al Reiff

Class of 1980
Cross Country
Michael Scaramuzzino

Michael Scaramuzzino

Soccer, Ski Racing
Jessica Shannon

Jessica Shannon

Class of 2001
Field Hockey
Ryan Shannon

Ryan Shannon

Class of 2001
Hockey, Lacrosse
Alex Shuman

Alex Shuman

Football, Hockey
Tamara Sinclair

Tamara Sinclair

Class of 2005
Track
Laura Stoughton

Laura Stoughton

Soccer, Lacrosse
Edie Traina

Edie Traina

Field Hockey
Mark Traina

Mark Traina

Hockey
Johanna Valdez

Johanna Valdez

Basketball, Track
Tyler Whitley

Tyler Whitley

Class of 2004
Basketball, Football
Iris Williamson

Iris Williamson

Soccer, Lacrosse
Jon Willson

Jon Willson

Class of 1982
Basketball, Soccer
Missy Wolff

Missy Wolff

Soccer, Softball
Joe Zipoli

Joe Zipoli

Class of 1984
Tennis