Coaches

Robert Madden

Robert Madden

Class of 2003
Soccer, Lacrosse
Ginger O'Shea

Ginger O'Shea

Golf, Volleyball
Ann Bell

Ann Bell

Field Hockey
Stuart Guthrie

Stuart Guthrie

Cross Country, Track
Lisa Parente

Lisa Parente

Cross Country, Track
Tyler Whitley

Tyler Whitley

Class of 2004
Basketball, Football
Tom Antonucci

Tom Antonucci

Hockey, Softball
Martin Aspholm

Martin Aspholm

Basketball, Crew
Nicolas Bell

Nicolas Bell

Basketball, Lacrosse
Jon Bender

Jon Bender

Hockey, Lacrosse
Shavar Bernier

Shavar Bernier

Basketball, Football
Carly Borken

Carly Borken

Crew, Hockey
Dan Calore

Dan Calore

Football, Hockey
Bob Campbell

Bob Campbell

Class of 1976
Squash, Track
Timothy Cary

Timothy Cary

Football, Lacrosse
Frank Cassano

Frank Cassano

Baseball, Hockey
Corey Chandler

Corey Chandler

Soccer, Squash
Jen Chandler

Jen Chandler

Squash, Tennis
Victor Cuicahua

Victor Cuicahua

Soccer, Tennis
Jillian Danaher

Jillian Danaher

Field Hockey, Softball
Matthew Dias Costa

Matthew Dias Costa

Soccer, Hockey, Lacrosse
Erin Duffy

Erin Duffy

Golf, Volleyball
Peter Frew

Peter Frew

Class of 1975
Tennis
Griffin Gagnon

Griffin Gagnon

Basketball, Cross Country
Bob Ganung

Bob Ganung

Baseball, Hockey
Greg Hawes

Greg Hawes

Class of 1985
Wrestling
Ken Hincker

Ken Hincker

Soccer, Track
Mike Hoffman

Mike Hoffman

Class of 1997
Lacrosse
Yuna Hur

Yuna Hur

Field Hockey, Basketball, Lacrosse
Kurt Johnson

Kurt Johnson

Ski Racing
John Kenerson

John Kenerson

Class of 1982
Golf
Phillip Koshi

Phillip Koshi

Basketball, Soccer
Jeremy LaCasse

Jeremy LaCasse

Ski Racing
Adam Laliberte

Adam Laliberte

Softball
Anna LaSala-Goettler

Anna LaSala-Goettler

Basketball, Volleyball
Lindsay Leal

Lindsay Leal

Field Hockey
Jim Lehner

Jim Lehner

Soccer
Emily Li

Emily Li

Volleyball
Sean Padgett

Sean Padgett

Soccer, Wrestling
Steve Palmer

Steve Palmer

Cross Country, Hockey
Derek Palmore

Derek Palmore

Basketball, Volleyball
Dana Parr

Dana Parr

Baseball, Football
Kate Pistel

Kate Pistel

Lacrosse, Squash
Andrew Prince

Andrew Prince

Baseball, Football
Al Reiff

Al Reiff

Class of 1980
Cross Country, Wrestling
Rachael Ryan

Rachael Ryan

Horseback Riding, Sailing
Ivan Salcedo

Ivan Salcedo

Baseball
Jessica Shannon

Jessica Shannon

Class of 2001
Field Hockey
Ryan Shannon

Ryan Shannon

Class of 2001
Hockey, Lacrosse
Alex Shuman

Alex Shuman

Football, Hockey
Laura Stoughton

Laura Stoughton

Squash, Volleyball
Edie Traina

Edie Traina

Field Hockey
Mark Traina

Mark Traina

Hockey
Johanna Valdez

Johanna Valdez

Basketball, Track
Jon Willson

Jon Willson

Class of 1982
Basketball
Missy Wolff

Missy Wolff

Soccer, Softball
Joe Zipoli

Joe Zipoli

Class of 1984
Tennis